Mbrapa

Bora zbardh sërish Saharanë

Publikuar: 08.01.2018

Deri në 40 centimetra dëborë ka mbuluar shkretëtirën e Saharasë pas një stuhie dhe temperaturash të ulëta gjatë fundjavës.

Kjo është hera e tretë në 37 vjet që dunat e kuqe në qytetin Ain Sefra në Algjeri mbulohen nga dëbora.

Dëbora nisi të bjerë gjatë ditës së dielë dhe shumë shpejt zbardhi shkretëtirën.


 

/MediaPress