Mbrapa

Parashikimi i motit për sot

Publikuar: 09.01.2018

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme mbi vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të pjesshme.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga 0 -3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin nga 6-12 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja.
 

/MediaPress