Mbrapa

Tërmet i fuqishëm 7.3 ballë, frikë për cunami

Publikuar: 14.01.2018

Bregu i Perusë është goditur nga një tërmet i fuqishëm i cili ka rritur frikën për një cunami të mundshëm.

Tërmeti 7.3 ballë ishte në një thellësi prej 31 km në jug-jugperëndim të Acarit, raporton US Geological Survey (USGS).

Peruja ndodhet në Unazën e Zjarrit në Oqeanin Paqësor, i cili vazhdimisht preket bga tërmetet dhe vullkanet.  

/MediaPress