Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/aston4.jpg

2 milionë euro për Aston Martin i vitit 1960Një Aston Martin shumë i rrallë do të shitet në ankand në Londër muajin e ardhshëm, me çmimin fillestar prej 2 milionë eurosh.

Por, përveç blerjes, pronarit të ardhshëm do t’i duhet edhe shumë investim për restaurimin e kësaj makine të vitit 1960.

Aston Martin DB4GT është një nga modelet më të vlerësuara të markës britanike dhe konsiderohet gjerësisht nga koleksionuesit si një nga makinat më të mira të pasluftës.

Për kohën, kjo makinë eklipsonte rivalët e saj me një shpejtësi maksimale prej 240 km/h dhe arrinte nga 0 në 100 km/h për 6,1 sekonda.

Të fundit

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Tesla thyen rekord në shitje

Tesla bëri publike dërgesa rekord të shtunën brenda tremujorit janar – mars, duke goditur kështu vlerësimet e Wall Street-it. “Jemi të inkurajuar me pranimin që i është bërë modeli

Info Tjera