Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/received_1203792766625198.jpeg

58 vjet nga prezantimi i Volvo P220 Amazon EstateKy model bëri debutimin në Motor Show në Stockholm në shkurt të vitit 1962.

P220 kishte katër dyer dhe kapaku i pasmë ishte i ndarë në dy pjesë, njëra pjesë e palosur dhe tjetra e palosur lart.

Ky model fillimisht u prodhua me marshin prej 3 shpejtësive, e më vonë edhe me 4 shpëjtësi.

Prodhimi i P220 u zhvillua përkrah modelit PV445 / P210 dhe P220, dhe nisi të përdorej u bë më i shpeshtë jashtë tregjeve nordike.

Kjo veturë përfaqësonte një hap tjetër të rëndësishëm drejt një modeli më të orientuar nga familja, e cila ishte më pak se në tregun e automjeteve komerciale.

Në këtë mënyrë, P220 Amazon Estate luajti një rol të rëndësishëm për Volvo-n në zhvillimin e saj si prodhues kryesor i veturave familjare.

Ky model përfundoi së prodhuari në vitin 1969.

Të fundit

Japonia lëshon trenin që lëviz 360 kilometra në orë, nuk e ndjen as tërmetin

Autoritetet infrastrukturore japoneze, kanë bërë të ditur se kanë lëshuar trenin më të shpejtë dhe më të sigurtë në vend. Sipas raportimeve të mediave, ky tren madje nuk e ndjen as tërm

Kia Motors Kosova vjen me zbritje të madhe

Kia Motors Kosova për këtë verë vjen me zbritjën e madhe. Për klientët e saj vjen po ashtu me ofertën që fillon me 7-të: 7 Vite Garancion      7 Servise FALAS    7 V

Historiku biçikletave në Shqipëri

Tradita biçikletave në Shqipëri është e hershme dhe ka një historik të saj. Turi biçikletave i Shqipërisë është zhvilluar për herë të parë në shtatorin e vitit 1925 me një gjatësi p

“Harley Davidson”, pasioni që nuk njeh moshë

Harley-davidson lindi rastësisht në vitin 1902 kur dy të rinj nga Milwakee, William Harley dhe Arthur Davidson ndërtuan një prototip të një biçiklete të motorizuar. Harley i parë u ndërtua

Oferta bombastike nga Auto Mita

Auto Mita ka vendosur të ju befasoj sërish. ZERO ZERO quhet oferta më e mirë ndonjëherë!. Me 0% interes ju mund të bëheni me një kërr veturë të re. Mjafton të sillni veturën e vjetë dhe

Info Tjera