Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/aston-martin.jpg

Aston Martin dyfishoi shitjetProdhuesi britanik, Aston Martin shiti 1,353 automjete në tremujorin e parë.

Shitjet në tremujorin e parë të vitit 2021 janë dyfishuar në krahasim me të njëjtën periudhë në vitin 2020, raporton theguardian.

Kredia më e madhe për një rritje kaq të madhe i takon modelit DBX – SUV i parë me distinktivin Aston Martin, i cili përbën deri në 55 për qind të automjeteve të shitura.

Prodhimi i kësaj veture filloi në korrik të vitit 2020, dhe falë saj, kompania pret që të përfundojë 2021 me 6,000 automjete të dorëzuara.

Aston Martin shpreson të rrisë shitjet vjetore deri në 10 mijë vetura deri në vitin 2024 ose 2025.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera