Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/audi-q2.jpg

Audi rinovon modelin e saj Q2Katër vite pas lëshimit, Audi ka vendosur të rifreskojë modelin e saj Q2.

Shenja e parë e njohjes janë dritat e reja, tani standarde në teknologjinë LED. Pas modifikimeve, Q2 u bë disa milimetra më i gjatë dhe tani ai është 4.21 metra, ndërsa gjerësia prej 1.79 metra dhe lartësia prej 1.54 metra mbeti e njëjtë.

Dritat prapa janë më të gjëra, me pesë nuanca të reja. Detaje të reja gjenden gjithashtu në kabinën.

Kabina virtuale e Audi me një ekran 12.3 inç dhe sistemi plus navigacion MMI me një ekran 8.3 inç është në krye të gamës, ndërsa baza është akoma analoge. Dhe një veçori e veçantë: Sistemi audio premium Bang & Olufsen, i cili përfshin 14 altoparlantë me një dalje deri në 705 W, është një ofertë unike.

Le të përsërisim se bagazhi në versionin bazë ka një kapacitet prej 405 litra, dhe kur palosen mbështetëset e sediljeve të pasme, ai rritet në 1050 litra.

Oferta e motorit përbëhet nga pesë opsione, tre TFSI dhe dy TDI. Deri më tani, më interesantja është 1.5 TSI me 150 kuaj fuqi dhe 250 Nm çifte rrotulluese.

Porositë për Audi Q2 në tregun evropian do të fillojnë të merren nga shtatori me një çmim fillestar prej rreth 25,000 euro në tregun gjerman dhe prezantimi është planifikuar për në fund të vitit.

Fillimi i shitjeve do të shoqërohet nga një model special “edition one” me pajisje ekskluzive. 

Të fundit

Sa kushton Mercedes S-Class i ri

Në fillim të shtatorit, Mercedes prezantoi gjeneratën e re të klasit S, dhe tani dihen edhe çmimet e kësaj veture në tregun gjerman. Ata që mund të përballojnë kënaqësinë e posedimit të

Nissan zbulon modelin e ri Z Proto

Tifozët e makinave sportive mund të jenë më të kënaqur tashmë.  Modeli i ri pak a shumë ka marrë disa detaje nga paraardhësi i tij. Z Proto i ri është 4382 mm i gjatë, 1849 mm i gjerë d

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripur

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition. Biçikleta ofrohe

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

Fuqi të madhe, performancë e shkëlqyer, dizajn i jashtëzakonshëm, por edhe me çmimin kjo makinë qëndron fort në tokë. Kanë kaluar katër vjet që kur Lucid Air u prezantua si një prototip,

G-Class nga një perspektivë tjetër (Foto)

Dy njerëz me famë kanë bashkuar forcat për ta ndryshuar gati rrënjësisht modelin G-Class të Mercedes-Benz. Gorden Wagener, zyrtari kryesor i dizajnit i Mercedes-Benz dhe Virgil Abloh, drejtori

Mercedes-Benz GLE, eleganca dhe fuqia në një vend (Video)

Ikona e modeleve SUV të Mercedes-Benz, GLE vjen e transformuar rrënjësisht në pjesën e jashtme dhe atë të brendshme. Ky model vjen me forma më madhështore dhe me një dimension krejtësisht t

Info Tjera