Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/Digital-Premiere-for-the-new-BMW-4-Series-Coupe-9.jpg

BMW befason me veturën e re35 vjet pas prezantimit të Serie 3 të para të edicionit kabriolet, një pasardhës arrin nga BMW, Seria 4 Convertible.

Nëse dizajni i BMW ka pasur rënie kohët e fundit, tani gjërat kanë ndryshuar pak.

Ne jemi mësuar me grilën e madhe përpara, dhe në një model si ky, është më e lehtë për t’u ‘gëlltitur’.

Gjegjësisht, të gjithë vëmendjen e marrin pjesët e tjera të makinës, veçanërisht silueta e dritës dhe pjesa lartë pa çati.

Emri i tij është BMW M440i xDrive dhe ofrohet nga ky model për herë të parë.

Gjashtë cilindra në linjë në formën e një hibridi 48V zhvillon 374 kuaj fuqi dhe ofron shumë energji pas timonit.

Le të përmendim gjithashtu se si çatia hapet në një shpejtësi prej 18 sekondash.

BMW thotë se ky model 430i duhet të arrijë 100 km / orë në vetëm 5.9 sekonda.

Çmimi i kësaj makina fillon nga 55 mijë dollarë dhe shkon deri në 66 mijë dollarë.

Të fundit

Koncepti Bugatti Bolide, me 1,825 kuaj fuqi dhe shpejtësi maksimale mbi 500 km /orë

Bugatti Bolide i ri peshon 1,240 kg dhe mund të shkojë nga 0 në 500 kilometra në vetëm 20 sekonda. A keni menduar ndonjëherë se sa shpejt mund të shkojë me të vërtetë një Bugatti Chiron n

Katër ngjyrat që gjenden në 80% të makinave në gjithë botën

Kritikët e makinave shpesh flasin se si në ditët e sotme të gjitha makinat duken njëjtë. Kjo ka të bëjë me faktin se shumë kompani bëjnë bashkëpunime ose ndryshimet në dukje të makinës

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

GLE Coupé e re, dy botë mbi katër rrota

Madhështia e saj nuk është ajo që shikoni. Është ajo që ju prekni, provoni dhe përjetoni. Vështirë të ketë një model tjetër që unifikon kaq mjeshtërisht elegancën dhe teknologjinë m

Info Tjera