Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/bmw-concept-i4-101-1583160262.jpg

BMW me super veturë (Video)BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të makinës.

Sipas CarBuzz, pas një bisede me Markus Flasch, mediumi kuptoi se përveç se do jetë vetura elektrike me përformancën më të lartë, i4 M do i tejkalojë edhe M3 dhe M4 të sapolansuar.

“Vitin e ardhshëm ne do të lansojmë makinën e parë me bateri-elektrike M në segmentin e performancës, bazuar në i4,” tha ai.

Koncepti i4 arrin të prodhojë 530 kuaj fuqi.

Ndërkaq, në pjesën e përditësimeve të reja përfshihet timoni, dinamikën e ngasjes dhe ndjesinë e përgjithshme të ngasjes.

Makina do dalë në shitje vitin tjetër. 

Të fundit

VW-ja futet fuqishëm në tregun e automobilave elektrikë

Gjiganti gjerman Volkswagen në fund të verës nisi dorëzimin e automobilave elektrikw të modelit të parë të gjeneratës së re, te blerësit. Deri më tash i ka dërguar “nëpër adresa” 14

Harley-Davidson zbulon biçikletën e parë elektrike

Harley-Davidson i njohur për prodhimin e motoçikletave unike, ia ka mësyrë edhe tregut të biçikletave elektrike, ku divizioni i ri i kompanisë u frymëzua nga modeli i parë i motoçikletës s

Koncepti Bugatti Bolide, me 1,825 kuaj fuqi dhe shpejtësi maksimale mbi 500 km /orë

Bugatti Bolide i ri peshon 1,240 kg dhe mund të shkojë nga 0 në 500 kilometra në vetëm 20 sekonda. A keni menduar ndonjëherë se sa shpejt mund të shkojë me të vërtetë një Bugatti Chiron n

Katër ngjyrat që gjenden në 80% të makinave në gjithë botën

Kritikët e makinave shpesh flasin se si në ditët e sotme të gjitha makinat duken njëjtë. Kjo ka të bëjë me faktin se shumë kompani bëjnë bashkëpunime ose ndryshimet në dukje të makinës

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Info Tjera