Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/bmw.jpg

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqiBMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50.

Prodhuesi bavarez postoi foton e parë të këtij modeli në Instagram, por shpejt u tërhoq.

Sidoqoftë, një paraqitje e shkurtër në internet ishte e mjaftueshme për të përhapur foton e makinës në internet.

Ekzemplari i treguar është me ngjyrë blu mat, dhe një simbol i njohur “M” mund të shihet në maskën e përparme.

 

BMW i4 M50 gjithashtu ka një parakolp më agresiv në krahasim me versionin e zakonshëm, por ndryshimi më i rëndësishëm krahasuar me standardin i4 qëndron në sistemin elektrik.

Pritet që M50 të ketë 530 kuaj fuqi (390 kW) dhe se do të arrijë 100 km/h në modalitetin e gatishmërisë për rreth 4 sekonda.

Më shumë detaje rreth kësaj makine do të dihen më 1 qershor, pas premierës.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Përditësohet Tiguan Allspacein

Volkswageni ka përditësuar modelin Tiguan Allspace, duke i dhënë modelit standard më shumë stil, pajisje ekstra të sigurisë dhe teknologji të nivelit të avancuar. Gjiganti gjerman do të nis

Info Tjera