Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/2020-bmw-concept-i4.jpg

BMW tregon kohën kur do ta sjellë modelin elektrikBMW ka paralajmëruar se këtë vit do të sjellë modelin elektrik BMW M.

Sipas Autoblog, nuk ka ende një datë zyrtare të nisjes, kështu që BMW ka 11 muaj për ta finalizuar.

Raportet e fundit sugjerojnë se makina do të jetë versioni M i së ardhmes i4.

BMW ende nuk e ka njoftuar emrin për këtë automjet, kështu që nuk është ende plotësisht e qartë se si do të quhet. M Performance Series 4 është M440i me motor benzinë ​​dhe i4 M do të tregonte një model M si X4 M ose X5 M.

Një makinë elektrike e plotë M nuk pritet, të paktën tani, por BMW sigurisht po punon për të.

Fuqia thuhet të vijë nga një palë motorë elektrikë që prodhojnë më shumë sesa 500 kuaj fuqi të kombinuar.

M440i arrin një shpejtësi prej 100 km / h në vetëm 4.3 sekonda.

Përveç makinës elektrike M Performance, mbetet të shihet se çfarë në të vërtetë BMW po përgatit për vitin 2022 e cila sigurisht do të jetë emocionuese duke pasur parasysh se M po feston 50 vjet ekzistencë.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera