Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/2020-bmw-concept-i4.jpg

BMW tregon kohën kur do ta sjellë modelin elektrikBMW ka paralajmëruar se këtë vit do të sjellë modelin elektrik BMW M.

Sipas Autoblog, nuk ka ende një datë zyrtare të nisjes, kështu që BMW ka 11 muaj për ta finalizuar.

Raportet e fundit sugjerojnë se makina do të jetë versioni M i së ardhmes i4.

BMW ende nuk e ka njoftuar emrin për këtë automjet, kështu që nuk është ende plotësisht e qartë se si do të quhet. M Performance Series 4 është M440i me motor benzinë ​​dhe i4 M do të tregonte një model M si X4 M ose X5 M.

Një makinë elektrike e plotë M nuk pritet, të paktën tani, por BMW sigurisht po punon për të.

Fuqia thuhet të vijë nga një palë motorë elektrikë që prodhojnë më shumë sesa 500 kuaj fuqi të kombinuar.

M440i arrin një shpejtësi prej 100 km / h në vetëm 4.3 sekonda.

Përveç makinës elektrike M Performance, mbetet të shihet se çfarë në të vërtetë BMW po përgatit për vitin 2022 e cila sigurisht do të jetë emocionuese duke pasur parasysh se M po feston 50 vjet ekzistencë.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera