Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/ford2016-potholes-lommel-08_w1200.jpg

Çfarë i ndodh veturës kur bie nëpër gropa (Video)Warped Perception, një kanal në YouTube shpesh bënë eksperimente nga më të ndryshmet, dhe tashmë në listë kishte edhe një makinë, të cilën ai e nget me shpejtësi të madhe në një rrugë me gropa, për të parë se çfarë do të ndodhte me të.

Makina e modifikuar nga ai, sigurisht pëson shumë dëmtime, dhe në një moment makina hap edhe airbags nga presioni i tepërt që ka makina nga gropat.

Pas kësaj videoje, padyshim mendojmë ndryshe se si gropat mund të dëmtojnë dhe ndikojnë në veturat tona dhe tani, sigurisht duhet ti shmangim ato edhe më shumë.

Të fundit

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

GLE Coupé e re, dy botë mbi katër rrota

Madhështia e saj nuk është ajo që shikoni. Është ajo që ju prekni, provoni dhe përjetoni. Vështirë të ketë një model tjetër që unifikon kaq mjeshtërisht elegancën dhe teknologjinë m

Vetura më e shpejtë në botë, Tuatara rrëzon nga froni Bugatti Chironin

Vetura amerikane SSC ka konfirmuar se ka vënë rekord të ri botëror në ngasjen e një veture të prodhimit serik – bëhet fjalë për veturën Tuatara e cila arriti shpejtësinë maksimale prej

A jeni gati për ‘bubën’ elektrike?

Brezi i tretë i Volkswagen Beetle (Beetle e Re) do të jetë një version elektrik i Volkswagen ID.3, i gjatë 410 cm, e cila është një makinë elektrike dhe do të përshkojë deri në 550 km me

Info Tjera