Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/mercedes.-1.jpg

Çifti paditi Mercedesin sepse kanë frikë të ngasin veturën e tyre S-ClassPër shumicën e njerëzve, S-Class është makina më e mirë në botë, dhe për disa një makth i vërtetë.

Çifti nga Vancouver në Kanada gjithashtu i përket kësaj pakice. Në vitin 2017, Datong Yang dhe Guifang Huo blenë një S-Class të ri, S 550 dhe paguan 160,000 dollarë për të. Problemet e para fillojnë menjëherë.

Sipas Vancouver Sun, pas rreth 6,500 kilometrash, timoni u bllokua gjatë ngasjes. Pamja e pakëndshme i trembi aq shumë saqë ata e kthyen makinën në stacionin e servisit. Në qendrën e shërbimit Mercedes në Richmond, ata kontrollojnë sistemin e drejtimit dhe zbulojnë se gjithçka është në rregull.

Sidoqoftë, ndërsa S-Class u tërhoq në SHBA për shkak të problemeve me energjinë, dhe ato të prodhuara midis viteve 2015 dhe 2019, dyshimi për një mosfunksionim mbeti. Gjegjësisht, është përcaktuar që tranzitori në qarkun e kontrollit mund të mbinxehet, gjë që rezulton në fikjen e motorit.

Në përfaqësinë e Richmond, çiftit thuhet se u tha të vazhdonin drejtimin e makinës ose ta shisnin atë. Ata zgjodhën opsionin e tretë dhe parkuan makinën përgjithmonë në prill të vitit 2018. Yang tha se kishte frikë ta ngiste atë, por gjithashtu se nuk donte ta shiste makinën dhe t’ia kalonte problemin dikujt tjetër.

Ata gjithashtu raportuan te baza gjermane e Mercedes, e cila komentoi dhe tha se makina duhet të riparohet si pjesë e tërheqjes.

Në fillim të vitit 2019, çifti paditi një tregtar Mercedes në Kanada për një mosfunksionim jospecifik dhe humbje të kënaqësisë në vozitje.

Mercedes-Benz Canada thuhet se vazhdimisht shtyn procedurat gjyqësore, thotë Yung, duke theksuar se me këtë proces gjyqësor po lufton për sigurinë e familjes së saj si dhe pronarëve të tjerë.

Të fundit

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Tesla thyen rekord në shitje

Tesla bëri publike dërgesa rekord të shtunën brenda tremujorit janar – mars, duke goditur kështu vlerësimet e Wall Street-it. “Jemi të inkurajuar me pranimin që i është bërë modeli

Info Tjera