Çiklizëm http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/ktm-motor.jpg

KTM po ndërton “super motoçikletën” elektrikeKanë kaluar një dekadë nga lansimi i modelit KTM RC8. Edhe pse motori kishte pikat e tij të forta, ajo kurrë nuk kishte rezultate mjaft të mira në shitje.

Dhe tash kompania po vjen me një super motoçikletë, duke thënë se është koha që kompania ka nevojë të hyjë fuqishëm në tregun botëror me një motoçikletë të fortë, që do të jetë një pasardhës i drejtpërdrejtë i RC8.

Dizajni i saj është unik dhe përfshin një numër të madh karakteristikash interesante që janë shumë tërheqëse.

Pjesa e pasme mbart një rezervuar karburanti, dhe së bashku me sediljen, krijon një hendek vizual interesant përgjatë pjesës qendrore të motorit.

Të fundit

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripur

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition. Biçikleta ofrohe

Ministri i Jashtëm i Luksemburgut lufton Covid-in me biçikletë

Tip sportiv dhe i pasionuar pas biçikletës, kreu i diplomacisë së Luksemburgut, Jean Asselborn, 71 vjeç, është nisur që nga fillimi i gushtit në një turne solo çiklizmi në Francë, në më

Pasi u bllokua nga karantina, bën 3480 km me biçikletë për tu kthyer në shtëpi

Studenti 20-vjeçar i kolegjit Grek ishte ngecur në Skoci, ku studion, pa pasur mundësi të kthehej në Athinë ndërsa fluturimet ishin mbyllur për shkak të pandemisë. Kështu që ai vendosi ta

Historiku biçikletave në Shqipëri

Tradita biçikletave në Shqipëri është e hershme dhe ka një historik të saj. Turi biçikletave i Shqipërisë është zhvilluar për herë të parë në shtatorin e vitit 1925 me një gjatësi p

Info Tjera