Çiklizëm http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/lamborghini-cervelo-r5-bicycle-12.jpg

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripurLamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition.

Biçikleta ofrohet në një edicion të kufizuar prej vetëm 63 njësi, e cila feston themelimin e prodhuesit të automjeteve në 1963.

“Në të njëjtën mënyrë që Lamborghini Aventador SVJ ngriti standardin e performancës në segmentin e automjeteve rrugore, Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition është krijuar për të trajtuar pjesët më të pjerrëta dhe tatëpjetë të Alpeve Dolomite Italiane”, tha prodhuesi i automobilave.

“Thelbi i tij është i frymëzuar nga ai i Aventador SVJ: i shpejtë nga çdo këndvështrim, por dallohet nga trajtimi dhe sjellja e lehtë.”

Sipas Raging Bull, Cervelo R5 është aksesorizuar vetëm me përbërës të prodhuar në Itali.

Disa nga karakteristikat përfshijnë rrotat Campagnolo Bora One të mbështjella me goma Vittoria Corsa Pro, montimi mekanik Campagnolo Super Record EPS, stemen Deda Elementi dhe shalë Fizik Aliante.

Biçikleta e re është tashmë në shitje dhe mund të blihet nga shitësit dhe shitësit zyrtarë të Cervelo.

Çmimi zyrtar i shitjes me pakicë është 18,000 dollarë, gjë që mund t’ju sjellë një makinë krejt të re, si Toyota Yaris hatchback dhe disa qindra të tjera, ose për më pak se 9,000 dollarë më shumë, ju mund të blini Mazda MX-5 Miata, por ky ndoshta është ndryshimi i xhepit për këdo që ka mundësi të shfryjë mbi 200 mijë dollarë në një super veturë.

Të fundit

KTM po ndërton “super motoçikletën” elektrike

Kanë kaluar një dekadë nga lansimi i modelit KTM RC8. Edhe pse motori kishte pikat e tij të forta, ajo kurrë nuk kishte rezultate mjaft të mira në shitje. Dhe tash kompania po vjen me një supe

Ministri i Jashtëm i Luksemburgut lufton Covid-in me biçikletë

Tip sportiv dhe i pasionuar pas biçikletës, kreu i diplomacisë së Luksemburgut, Jean Asselborn, 71 vjeç, është nisur që nga fillimi i gushtit në një turne solo çiklizmi në Francë, në më

Pasi u bllokua nga karantina, bën 3480 km me biçikletë për tu kthyer në shtëpi

Studenti 20-vjeçar i kolegjit Grek ishte ngecur në Skoci, ku studion, pa pasur mundësi të kthehej në Athinë ndërsa fluturimet ishin mbyllur për shkak të pandemisë. Kështu që ai vendosi ta

Historiku biçikletave në Shqipëri

Tradita biçikletave në Shqipëri është e hershme dhe ka një historik të saj. Turi biçikletave i Shqipërisë është zhvilluar për herë të parë në shtatorin e vitit 1925 me një gjatësi p

Info Tjera