Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/10/ferrari-f8-tributo-vs-mclaren-720s-drag-race-has-shock-result_3.jpg

Cili është me i fortë Ferrari F8 Tributo apo McLaren 720S? (Video)Ferrari F8 Tributo dhe McLaren 720S janë dy makina jashtëzakonisht të fuqishme dhe shumë njerëz në këtë botë do të kenë vetëm një dëshirë të kotë për t’i zotëruar ato.

Të dy makinat kanë motorë twin-turbo V8.

McLaren ka një motor 4.0, kurse Ferrari “vetëm” një motor 3.9, dhe të dy kanë nga 710 kuaj fuqi dhe 770 çifte rrotullues maksimal.

Në këtë garë përshpejtimi, ju do të jeni në gjendje të shihni F8 Tributo të Ferrarit në veprim, por ishte inferior ndaj McLaren 720S.

Të fundit

Koncepti Bugatti Bolide, me 1,825 kuaj fuqi dhe shpejtësi maksimale mbi 500 km /orë

Bugatti Bolide i ri peshon 1,240 kg dhe mund të shkojë nga 0 në 500 kilometra në vetëm 20 sekonda. A keni menduar ndonjëherë se sa shpejt mund të shkojë me të vërtetë një Bugatti Chiron n

Katër ngjyrat që gjenden në 80% të makinave në gjithë botën

Kritikët e makinave shpesh flasin se si në ditët e sotme të gjitha makinat duken njëjtë. Kjo ka të bëjë me faktin se shumë kompani bëjnë bashkëpunime ose ndryshimet në dukje të makinës

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

GLE Coupé e re, dy botë mbi katër rrota

Madhështia e saj nuk është ajo që shikoni. Është ajo që ju prekni, provoni dhe përjetoni. Vështirë të ketë një model tjetër që unifikon kaq mjeshtërisht elegancën dhe teknologjinë m

Info Tjera