Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/citroen.jpg

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinësCitroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovative në përputhje të plotë me traditën e markës franceze.

Ky lloj plotësisht i ri i modelit C5 është në dispozicion me një motor benzinë ose plug-in dhe shquhet me një dizajn dhe koncept krejtësisht të ri.

Kështu, C5 X i ri është automjeti i parë në botë që përmban pezullimin aktiv Citroën Advanced Comfort, i cili rrit më tej përshtypjen e ngasjes në një qilim fluturues, një përvojë që është e lidhur ngushtë me traditën e CITROËN.

Falë hapësirës së brendshme të gjerë të pajisur me vende komoditeti të njohura dhe hapësira e gjerë e pakrahasueshme, veçanërisht në rreshtin e dytë të sediljeve, ky automjet ju josh që të uleni në të dhe të bëni një udhëtim.

Baza e rrotave prej 2,785 mm njofton hapësirë ​​të shkëlqyeshme në pjesën e pasme të automjetit, dhe përveç kësaj ka dimensione të mëdha të jashtme: gjatësia prej 4,805 mm, gjerësia prej 1,865 mm dhe lartësia prej 1485 mm, gjë që e bën atë një përfaqësues të vërtetë të segmentit D.

Bagazhi i përpunimit të veçantë dhe vëllimi prej 545 litra përmbush plotësisht pritjet e klientëve që duan karvanët. Versioni plug-in me mënyrën ë-Confort për drejtimin e përditshëm elektrik thekson më tej ndjenjën e qetësisë shpirtërore gjatë ngasjes.

C5 X gjithashtu ofron një motor të përshtatshëm për të gjitha qëllimet, për angazhime të përditshme dhe për situata të paplanifikuara, pa kufizime dhe me liri të plotë, dhe është një motor hibrid plug-in. Ky motor me 225 kuaj-fuqi sjell kënaqësinë e fillimit të motorit dhe përshpejtimit në heshtje të plotë pa lëshuar asnjë gram CO2, me aftësinë për të drejtuar më shumë se 50 km në modalitetin elektrik (ZEV), dhe diapazoni në modalitetin elektrik është rregulluar ngasja normale ditore nga përdoruesi dhe mund të arrihet një shpejtësi prej 135 km/orë.

C5 X do të jetë në dispozicion në versionet e motorëve me benzinë ose plug-in dhe do të dalë në shitje në tregun Evropian në fund të vitit 2021.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera