Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/06/HERO-2021-Ducati-Diavel-1260-S.jpg

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and SteelDucati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel.

Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspiruar nga Diavel Materico gjatë vitit 2019.

Pamjen e jashtme e karakterizon grafika asimetrike me ngjyrë të zezë dhe të hirit.

Ducati i ka shtuar edhe ngjyrën e verdhë sportive, që gjendet në bisht.

Sipas Andrea Ferarezi, drejtor i ekipit të dizajnit në Ducati, tha se 1260 S Black and Steel i ri do të duhej t’i kontribuonte akoma më shumë popullaritetit linjës Diavel 1260.

Linja Ducati Diavel 1260 është sinonim i stilit, inovacionit dhe performancës.

Është fitues i mirënjohjeve sa i përket dizajnit siç është rasti me Red Dot dhe Good Design.

“Kemi nderin që versionin e ri ta prezantojmë në Milano, qytetin që gjithmonë ka prezantuar emra të mëdhenj në botën e dizajnit”, ka deklaruar Ferarezi.

Të fundit

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Përditësohet Tiguan Allspacein

Volkswageni ka përditësuar modelin Tiguan Allspace, duke i dhënë modelit standard më shumë stil, pajisje ekstra të sigurisë dhe teknologji të nivelit të avancuar. Gjiganti gjerman do të nis

Info Tjera