Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/range-rover.jpg

E bardha mbetet ngjyra më popullore në industrinë e veturaveKompania Axalt, që merret me prodhimin e ngjyrës për automobila, ka publikuar raportin e saj vjetor në lidhje me ngjyrën e preferuar gjatë vitit 2020 dhe sipas statistikave, 81 për qind të veturave janë të ngjyrosura me vetëm katër ngjyra.

Raporti tregon se tash e dhjetë vjet, ngjyra më popullore e veturave është e bardha.

What Color Cars Are Most Popular

Plot 38 për qind e veturave të prodhuara gjatë vitit 2020 janë ngjyrosur me të bardhë, pastaj 19 për qind me të zezë dhe 15 për qind me hiri dhe 9 për qind me të argjendtë.  Pjesa e mbetur e veturave janë në grupin e ngjyrave tjera – gjithsej 19 për qind.

Most Popular Used Car Colours In The Country

Të fundit

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Përditësohet Tiguan Allspacein

Volkswageni ka përditësuar modelin Tiguan Allspace, duke i dhënë modelit standard më shumë stil, pajisje ekstra të sigurisë dhe teknologji të nivelit të avancuar. Gjiganti gjerman do të nis

Info Tjera