Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/ferrari.jpg

Ferrari ka zbuluar se kur do të lançojë modelin e parë elektrikMegjithëse ata ende po i rezistojnë “elektrizimit”, Ferrari tashmë e di se do të duhet të ofrojnë një model elektrik.

Kjo u zbulua nga udhëheqësi i kompanisë John Elkann gjatë konferencës vjetore dhe do të ndodhë në vitin 2025, transmeton Telegrafi.

Elektrifikimi nuk është një detyrim, por është një mundësi e mirë për ta sjellë Ferrarin më afër gjeneratave të reja, sipas kompanisë, e cila deri vonë ka thënë se teknologjia e drejtimit elektrik, dhe veçanërisht bateritë, nuk mund të plotësojnë nevojat e super veturave.

Kujtojmë, Maserati ka njoftuar performancën elektrike të MC20 të ri për 2023, dhe kilometrat e provës tashmë janë duke u bërë në pistën e provës së Ferrarit.

Kush e di, së shpejti mund të shohim Ferrarin e parë elektrik në të njëjtin vend.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera