Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/ford-F-150.jpg

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBAFord-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vitet e fundit.

Mirëpo, Fordi shpeshherë është përballur edhe me sfida të mëdha, kryesisht nga rivalët e brendeve amerikane të veturave siç janë General Motors dhe Fiat Chrysler.

Fordi gjithashtu po përballet me luftëra më të gjera.

Kompania ka ndërruar radhët e saj ekzekutive disa herë gjatë viteve të fundit.

Drejtori i tanishëm Jim Farley është i treti që qëndron në këtë rol që nga viti 2014, shkruan CNBC.

Ndërkohë, udhëheqësi i lartë i operacioneve më të vjetra Joe Hinrichs, i cili u konsiderua një pretendent për rolin e drejtorit, njoftoi papritur pensionimin e tij në fillim të vitit 2020.

Versioni i fundit i F-150 vjen me disa azhurnime të shumë pritura, të tilla si një opsion hidraulik i kabllove që siguron shpenzim më të mirë të karburantit dhe priza të energjisë në bord për mjetet ose elektronikën.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera