Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/auto_qw1605539728.jpg

Fordi i 1983 shitet në ankand me shifrën e çmendurShifër e çmendur, por një Ford Escort është shitur gati sa 5-fishi i vlerës origjinale.

Modeli i rradhë RS1600i kushtonte 6,700 paund në 1983, ndërsa tani është shitur për 30 mijë paund.

Sipas “The Sun”, kjo makinë i përkiste të njëjtit person nga viti 1994 deri në vitin 2011 dhe më pas u shit.

Motori i makinës kishte vetëm 400 kilometra, por, vetura i ishte nënshtruar një rinovimi dhe po ashtu u rindërtua edhe motori.

Një zëdhënës i “Anglia Car Auctions” tha: Është një makinë e shkëlqyeshme që është restauruar thjesht për dashurinë e saj.

Makina u shit në ankandin e “King’s Lynn”, për vlerën 31.320 paund.

Kosova sot

Të fundit

Si ta shkrini akullin në xhamat e veturës për dhjetë sekonda

Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të mjeteve për shkrirje të akullit E gjitha që ju nevojitet janë alkooli dhe uji. Qitni në një shishe

Pse Volvo hodhi dhjetë vetura të reja nga një lartësi prej 30 metrash?

Ky është prova më ekstreme e përplasjes e kryer ndonjëherë nga Volvo Cars – dhe është një provë thelbësore. Ekspertët e shpëtimit të automjeteve në Qendrën e Sigurisë së Makinave V

Volskwagen ID.3 – makina elektrike më e shitur në Evropë

Sipas Jato Dynamics, 1,127,624 makina të reja janë shitur në Evropë muajin e kaluar, që është 7% më pak se në tetor 2019, shkruan Autoblog. 26.8 për qind e numrit të përgjithshëm të maki

Me vetëm 50 kilometra të kaluara, shitet Honda S2000

Praktikisht një makinë e re. Honda S2000 do të dalë në ankand në janar dhe historia e kësaj makine është jashtëzakonisht interesante. Hedi Sirinkone bleu këtë makinë në Nju Jork, dhe në

BMW Mini krijon makinën elektrike që duket si një dhomë e gjallë (Foto)

Gjiganti gjerman i prodhimit të veturave BMW bashkë me kompaninë që ka në pronësi MINI, ka krijuar një makinë elektrike me koncept futuristë që duket si një dhomë e gjallë brenda dhe ka v

Toyota GR Yaris, super veturë sportive

Toyota GR Yaris shumë shpejt pritet të jetë në listën e veturave të preferuara të ithtarëve të veturave, shkruan “The Sun”. Inicialet GR, janë për Gazoo Racing. Kjo dëshmon se nuk ësh

Info Tjera