Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/FB_IMG_1599602201423-e1599643315823.jpg

G-Class nga një perspektivë tjetër (Foto)Dy njerëz me famë kanë bashkuar forcat për ta ndryshuar gati rrënjësisht modelin G-Class të Mercedes-Benz.

Gorden Wagener, zyrtari kryesor i dizajnit i Mercedes-Benz dhe Virgil Abloh, drejtori kryesor krijues dhe themeluesi i Off-White, si dhe drejtor artistik për linjën e meshkujve të Louis Vuitton, vlerësojnë së qëllimi i tyre përfundimtar ishte ndërthurja e frymëzimit të artistëve, inxhinierëve, disenjatorëve të rinj në G-Class.

Projekti Geländeëagen bënë të mundur që Benz-i ta të duket nga një makinë gare në një makinë kuti, duke e vendosur SUV-in e palëkundur në një perspektivë krejt të re. / mediapress

Të fundit

BMW me super veturë (Video)

BMW iu ka mundësuar pasionantëve të firmës ta shohin modelin e ri i4 M elektrik, përmes publikimit të fotografive të para të makinës. Sipas CarBuzz, pas një bisede me Markus Flasch, mediumi

Kjo është makina më e gjatë në botë

Ideja e makinave të gjata vjen nga Amerika, teksa ky lloj koncepti i veturave përkon edhe me shijet e shofërëve nga shtetet e tjera. Kamionët e mëdhenj janë një markë tregtare amerikane , por

Porsche 911 Turbo-S, në garë me McLaren 600LT – kush fiton? (Video)

Një garë shpejtësie ndërmjet dy makinave të fuqishme. Porsche 911 Turbo S është një nga makinat e reja më mbresëlënëse në shitje sot. Mundësuar nga një motor 3.8, kjo makinë zhvillon 6

Sa kushton Mercedes S-Class i ri

Në fillim të shtatorit, Mercedes prezantoi gjeneratën e re të klasit S, dhe tani dihen edhe çmimet e kësaj veture në tregun gjerman. Ata që mund të përballojnë kënaqësinë e posedimit të

Nissan zbulon modelin e ri Z Proto

Tifozët e makinave sportive mund të jenë më të kënaqur tashmë.  Modeli i ri pak a shumë ka marrë disa detaje nga paraardhësi i tij. Z Proto i ri është 4382 mm i gjatë, 1849 mm i gjerë d

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripur

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition. Biçikleta ofrohe

Info Tjera