Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/auto_bmw-m8-gran-coupe-tuning-g-power-11611992910.jpg

G-Power përforcon M8-shin e BMW-së në 820 kuajfuqiKompania e njohur bavareze G-Power, e cila merret me modifikimin e veturave, përveç versioneve Coupe dhe kabrio të M8-shit të BMW-së tani është marrë edhe me versionin Gran Coupe.

Kompania e njohur bavareze G-Power, e cila merret me modifikimin e veturave, përveç versioneve Coupe dhe kabrio të M8-shit të BMW-së tani është marrë edhe me versionin Gran Coupe.

G-Power ka në dispozicion tri paketa të përforcimit për motorin 4.4-litër V8 të BMW M8 Gran Coupe Competition, i cili në version standard është me kapacitet prej 625 kuajfuqi.

Paketa e parë, G-Power “Stage 1”, përfshin përforcimin e motorit në 720 kuajfuqi, paketa “Stage 2” në 770 kuajfuqi si dhe “Stage 3” në 820 kuajfuqi.

Gjithashtu, kjo kompani për këtë M8 Gran Coupe ofron sistemin më të fortë të frenimit, kofanon dhe mbrojtësin e pasmë nga fibra të karbonit, amortizatorët e modifikuar, rrotat 21-inçësh “Hurricane” RR ose RS me gomat “Michelin”, si dhe timonin sportiv.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera