Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/hyndai.jpg

Hyundai në bisedime me Apple për të prodhuar ‘Apple Car’Apple thuhet se po negocion një marrëveshje që mund të rezultojë në një partneritet me prodhuesin e Koresë së Jugut, Hyundai, në një automjet elektrik dhe teknologji të specializuar të baterisë.

Korea Economic Daily raporton se Apple dhe Hyundai janë në proces të përgatitjes së një marrëveshje që do të shihte që kompania koreane të përmbushë përgjegjësitë e prodhimit për një ” Apple Car ” të përfolur.

Projekti thuhet se ka kaluar një rishikim të brendshëm në Hyundai Motor Group, megjithëse bashkëpunimi ka nevojë për një dritë jeshile nga kryetari Chung Eui-bir.

Përveç prodhimit të makinës elektrike të Apple, Hyundai do të luajë gjithashtu një rol në zhvillimin e zgjidhjes së baterisë së automjetit. Operacionet e baterisë do t’u dorëzohen fabrikave Hyundai ose Kia në SHBA.

Një raport nga Reuters në dhjetor pohoi se Apple me të vërtetë po zhvillon teknologjinë e baterisë në një “niveli tjetër” për të ulur kostot dhe për të rritur diapazonin e mundshëm të vozitjes.

 

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera