Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/2021-bmw-m3-and-m4-by-man-8_1600x0w.jpg

Ja si duket një BMW M3 dhe M4 e përforcuar Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Manhart, ka paralajmëruar se së shpejti në ofertë do të ketë edhe paketën për modifikimin e modeleve M3 dhe M4 të BMW-së.


Paketat do të quhen MH3 600 dhe MH4 600, ku ndër të tjera do të përfshijnë përforcimin e motorit 3.0-litër Twin-Turbo me gjashtë cilindra në 434 kW/590 kuajfuqi për M3 dhe në 456 kw/620 kuajfuqi për M4.


Gjithashtu, në këto paketa do të përfshihen edhe rrotat 21-inçësh, disa pjesë nga fibra të karbonit (mbrojtësit anësor, kofanoja, etj.), mbishkrimet “Manhart”, disa dekorime me ngjyrë ari, amortizatorët e modifikuar, sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, si dhe enterier të modifikuar.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera