Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/2021-bmw-m3-and-m4-by-man-8_1600x0w.jpg

Ja si duket një BMW M3 dhe M4 e përforcuar Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Manhart, ka paralajmëruar se së shpejti në ofertë do të ketë edhe paketën për modifikimin e modeleve M3 dhe M4 të BMW-së.


Paketat do të quhen MH3 600 dhe MH4 600, ku ndër të tjera do të përfshijnë përforcimin e motorit 3.0-litër Twin-Turbo me gjashtë cilindra në 434 kW/590 kuajfuqi për M3 dhe në 456 kw/620 kuajfuqi për M4.


Gjithashtu, në këto paketa do të përfshihen edhe rrotat 21-inçësh, disa pjesë nga fibra të karbonit (mbrojtësit anësor, kofanoja, etj.), mbishkrimet “Manhart”, disa dekorime me ngjyrë ari, amortizatorët e modifikuar, sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, si dhe enterier të modifikuar.

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera