Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/golf.jpg

Këto makina janë aktualisht më të shiturat në BEModelet franceze u futën në dy pozicionet e para në shkurt.

Sipas rezultateve të mbledhura nga JATO Dynamics, makina më e kërkuar në 27 vendet e BE-së gjatë muajit të kaluar ishte Peugeot 208 (18,375 njësi), ndërsa në vendin e dytë është modeli nga i njëjti prodhues, crossover 2008 (17,120).

Vetëm në vendin e tretë është bestselleri evropian me dekada – Volkswagen Golf (16,185 makina).

Midis pesë të parëve janë Toyota Yaris (15,467 njësi) dhe FIAT Panda (15,400 automjete).

Por është gjithashtu interesante që nuk ka Volkswagen Polo midis dhjetë më të kërkuarve, i cili ishte ndër tre makinat më të mira për sa i përket shitjeve vite më parë.

Sigurisht, situata ndoshta do të ndryshojë nga muaji në muaj, por kjo listë është ilustruese si një tregues i interesit aktual të blerësve në BE.

Peugeot 208 News and Reviews | Motor1.com

1 Peugeot 208, 18,375

2 Peugeot 2008, 17,120

3 VW Golf, 16,185

4 Toyota Yaris, 15,467

5 FIAT Panda, 15,400

6 Renault Clio, 15,349

7 Citroen C3, 15,281

8 Opel / Corsa, 14,615

9 Skoda Octavia, 14,554

10 VW T-Roc, 13-829. 

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera