Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/20200921_101123.jpg

Kjo është makina më e gjatë në botëIdeja e makinave të gjata vjen nga Amerika, teksa ky lloj koncepti i veturave përkon edhe me shijet e shofërëve nga shtetet e tjera.

Kamionët e mëdhenj janë një markë tregtare amerikane , por ai më i gjati duket se ka origjinën në një vend tjetër.

Kamioni më i gjatë në botë është nën pronësinë e një sheiku me emrin Hamad bin Hamdan Al Nahyan.

Makina i përket modelit Dodge Ram 4500, por ajo është modikuar dhe zgjatur në formë ekzagjeruese.

Vetëm pjesa e pasme është e gjatësisë 4.88 metra, teksa boshti i rrotave është 5.2 metra i gjatë.

Sheiku nuk ka bërë me dije se sa i ka kushtuar një modikim i tillë, e as nuk dihet se a do e vendos në shitje apo jo.

Gjithçka mbetet për t’u parë në vijim.

View this post on Instagram

The longest Pickup in the world!

A post shared by Off Road History Museum (@shhamadbinhamdan) on

Të fundit

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

GLE Coupé e re, dy botë mbi katër rrota

Madhështia e saj nuk është ajo që shikoni. Është ajo që ju prekni, provoni dhe përjetoni. Vështirë të ketë një model tjetër që unifikon kaq mjeshtërisht elegancën dhe teknologjinë m

Vetura më e shpejtë në botë, Tuatara rrëzon nga froni Bugatti Chironin

Vetura amerikane SSC ka konfirmuar se ka vënë rekord të ri botëror në ngasjen e një veture të prodhimit serik – bëhet fjalë për veturën Tuatara e cila arriti shpejtësinë maksimale prej

A jeni gati për ‘bubën’ elektrike?

Brezi i tretë i Volkswagen Beetle (Beetle e Re) do të jetë një version elektrik i Volkswagen ID.3, i gjatë 410 cm, e cila është një makinë elektrike dhe do të përshkojë deri në 550 km me

Renault sjellë Megane tej imagjinatës

Renault ka prezantuar në ngjarjen eWays, vizionin e modelit Megane. Ndryshe nga veturat tjera, Megane eVision tregon qartë se Renault nuk heq dorë as nga segmenti më ekskluziv ku konkurrenca ësht

Info Tjera