Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/Apple-Car-concept.jpg

Kur do të jetë gati makina Apple?Të gjithë janë në pritje të makinës elektrike Apple, por kjo mund të mos vijë shpejt.

Sipas ekspertëve, makina e gjeneratës tjetër është ende në fazat e hershme të dizejnimit dhe mund të mos jetë gati përpara vitit 2028.

Reuters raportoi javën e kaluar se Apple po punonte për një makinë elektrike.

Për këtë çështje ka pasur thashetheme për vite me radhë, por ishte e paqartë nëse kompania e kishte braktisur këtë projekt.

Tashmë ekspertët mendojnë se Apple është ende në lojë dhe do ta prezantojë makinën në të ardhmen.

Mirëpo sipas ekspertëve nëse çdo gjë shkon sipas planit, ka mundësi që makina të lëshohet edhe ndërmjet viteve 2025-2027.

Pritet që një plan i qartë i makinës elektrike të shihet në vitin 2024.

Projekti që do të merret me krijimin e mjetit është quajtur Titan.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera