Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/Tecnomar-by-Lamborghini-63-1024x527-1.jpg

Lamborghini prezanton ‘bishën’ mbi ujë (Foto)Gjiganti botëror i veturave të shpejta Lamborghini, ka prezantuar modelin më të ri të jahtit.

Tecnomar Lamborghini 63 pritet të ju ofroj kënaqësi të papërshkrueshme gjatë lundërimit mbi ujë.
Përpos përformancës dhe kënaqësisë që përjetohet gjatë drejtimit të saj, një vëmendje e madhe i është dhënë edhe detajeve që të ofrojnë emocione, falë zgjidhjeve inovative inxhinierike dhe një dizajni unik për stilin dhe traditën e përbashkët italiane.

Jahti motorik është zhvilluar nga The Italian Sea Group, në bashkëpunim me Lamborghini’s Centro Stile, duke u frymëzuar nga Lamborghini Sián FKP 37.

Motori do të jetë tërësisht hibrid dhe me standarde të reja të vendosura për super veturat.

“Ky jaht përfaqëson rëndësinë e krijimit të një partneriteti të vlefshëm. Bashkëpunimi ynë lejon që thelbi i stilit dhe ekspertizës së të dy organizatave të transferohet në botë të ndryshme, duke u ndarë në larmia e tyre për të interpretuar dhe shtuar vlerën e produktit përfundimtar në një mjedis të ri. Nëse do të kisha imagjinuar një Lamborghini mbi ujë, ky do të ishte vizioni im. Unë jam i kënaqur që festoj këtë bashkëpunim të suksesshëm”, tha Stefano Domenicali, Kryetar dhe CEO i Automobili Lamborghini.
Ky version do të jetë i limituar.

Të fundit

Audi RS7 me 962 kuaj fuqi (Foto)

Black Box-Richter në bashkëpunim me Nebulus dhe HGP Turbo Retrofitting dhe 811 Design prezantuan Audi RS7 të modifikuar duke përmirësuar ndjeshëm performancën e këtij modeli tashmë jashtëzak

Vetura e re e McLaren GT në një nivel tërësisht të ri (Foto)

McLaren ka një rekord të mrekullueshëm të prodhimit të disa prej makinave më të mira në planet. Makinat si 600LT dhe 720S, të cilat dikur e quanim makina më e mirë që do të drej

Marka Izera nga Polonia prezantoi konceptet e makinës elektrik (Video)

Edhe pse Polonia është një prodhues i madh makinash, këto janë fabrika të kompanive të huaja, kështu që lajmet se automjetet e markave vendase do të bëhen në atë vend është një lajm i

Ministri i Jashtëm i Luksemburgut lufton Covid-in me biçikletë

Tip sportiv dhe i pasionuar pas biçikletës, kreu i diplomacisë së Luksemburgut, Jean Asselborn, 71 vjeç, është nisur që nga fillimi i gushtit në një turne solo çiklizmi në Francë, në më

BMW-ja humbi 666 milionë euro për tre muaj

Prodhuesi gjerman i veturave luksoze, BMW, ka thënë se pret të shënojë fitim këtë vit pavarësisht humbjes së 666 milionë eurove gjatë tremujorit të dytë të këtij viti për shkak të rë

Konkurrenti i Tesla, Lucid Air përdor lazer për autopilot

Sensorët Lidar do të përdoren për sistemin pjesërisht automatik të DreamDrive. Lucid Air do të prezantohet për herë të parë në shtator. Lucid DreamDrive, Sistemi i Ndihmuar i Shoferit të

Info Tjera