Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/Apple-Car-launch-report-780x439-1.jpg

Makina e Apple arrin më vonë sesa pritejNjë analist i njohur i Apple nuk supozon se makina elektrike do të shfaqet në vitin 2024.

Kohët e fundit, personat e brendshëm raportuan se Apple planifikon të nisë një makinë elektrike në 4 vjet. Analisti i njohur i Apple Ming-Chi Kuo kundërshton këtë.

Sipas tij, makina e Apple do të shfaqet në periudhën 2025 deri në 2027.

Për këtë, Apple do të duhej të kishte filluar tashmë zhvillimin dhe gjithçka do të duhej të funksiononte si mekanizëm. Për shkak të standardeve të larta të cilësisë së Apple dhe zhvillimeve aktuale në makinat elektrike dhe vetë-drejtuese, një nisje e shitjeve në vitin 2028 ose më vonë nuk është një befasi e madhe për të.

Kuo gjithashtu nuk është i bindur që makina elektrike e Apple mund të konkurrojë me rivalët e saj.

Edhe nëse makina e Apple do të shfaqej në vitin 2025, prodhuesit e tjerë do të kishin 5 vjet më shumë kohë për të zhvilluar dhe trajnuar inteligjencën e tyre artificiale për veturat që drejtojnë vetveten. Apple duhet të gjejë një mënyrë për të mbushur këtë boshllëk të mbledhjes së të dhënave prej 5 vjetësh ose më shumë.

Apple ICar (2021) - Apple Car will be awesome, I'm sure! - YouTube

Të fundit

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Përditësohet Tiguan Allspacein

Volkswageni ka përditësuar modelin Tiguan Allspace, duke i dhënë modelit standard më shumë stil, pajisje ekstra të sigurisë dhe teknologji të nivelit të avancuar. Gjiganti gjerman do të nis

Info Tjera