Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/57086129460173dab98132213623916_v4_big-780x439-1.jpg

Maybach e Gaddafit në shitjeNë vitin 2010, Xenatec filloi të bënte një version coupe të Maybach, kështu që u krijua luksi Xenatec Maybach 57S Coupe.

Plani ishte të bëheshin 200 copë, por gjithsesi u bënë vetëm tetë kopje dhe sasia nën numrin 004 u ble nga lideri libian, Muammar Gaddafi.

Ndërsa Gaddafi u vra në 2011, kjo makinë nuk përshkoi shumë – vetëm 2,300 km, dhe sipas sallonit Hollandez Auti Leitner, është modeli me kilometrazhin më të ulët në botë.

Makina eshte ne gjendje pothuajse perfekte. Dhe mundësohet nga një motor V12, një 6.0-litër që jep deri në 612HP.

Siç u tha në fillim, vetura nuk është e lirë, dhe dikur ishte paguar 675,000 euro, ndërsa tani është me çmim 961.950 euro.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera