Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/dera-780x439-1.jpg

Mbyll derën dhe harron çelësat brenda, kanadezi tregon metodën e pazakontë të hapjes së veturësNjë burrë nga Kanadaja i cili rastësisht kishte mbyllur derën e veturës dhe kishte harruar brenda çelësat, ka shpjeguar përmes një video se si ka arritur ta rihap pa shkaktuar as dëmin më të vogël në veturë.

Ai përdori një metodë të pazakontë dhe paparë të hapjes së veturës, një lloj pompe shfrytëzoi duke e futur në derë të cilën më pas e pompoi derisa dera u hap pjesërisht.

Sikur kjo të mos mjaftonte, ai më pas përdori një lloj shkopi të plastikës me të cilën e shtypi butonin për hapjen e veturës.

Kjo metodë e tij është duartrokitur nga shumë shoferë, që të paktën një herë në jetë u ka ndodhur që t’i harrojnë çelësat brenda dhe vetura të mbetet e mbyllur.

Madje me raste janë detyruar ta thyejnë dritaren që të futen brenda dhe ta hapin, e kjo metodë sigurisht se do t’ju ndihmojë ta kursejnë veten nga dëmet fizike që mund t’ia shkaktojnë veturës së tyre.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera