Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/dera-780x439-1.jpg

Mbyll derën dhe harron çelësat brenda, kanadezi tregon metodën e pazakontë të hapjes së veturësNjë burrë nga Kanadaja i cili rastësisht kishte mbyllur derën e veturës dhe kishte harruar brenda çelësat, ka shpjeguar përmes një video se si ka arritur ta rihap pa shkaktuar as dëmin më të vogël në veturë.

Ai përdori një metodë të pazakontë dhe paparë të hapjes së veturës, një lloj pompe shfrytëzoi duke e futur në derë të cilën më pas e pompoi derisa dera u hap pjesërisht.

Sikur kjo të mos mjaftonte, ai më pas përdori një lloj shkopi të plastikës me të cilën e shtypi butonin për hapjen e veturës.

Kjo metodë e tij është duartrokitur nga shumë shoferë, që të paktën një herë në jetë u ka ndodhur që t’i harrojnë çelësat brenda dhe vetura të mbetet e mbyllur.

Madje me raste janë detyruar ta thyejnë dritaren që të futen brenda dhe ta hapin, e kjo metodë sigurisht se do t’ju ndihmojë ta kursejnë veten nga dëmet fizike që mund t’ia shkaktojnë veturës së tyre.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera