Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/04/mitsubishi.png

Mitsubishi Lancer special dalin në ankand, priten të shiten për shuma rekordeMitsubishi nuk prodhon më vetura sportive dhe është përqendruar në ndërthurje të njohura duke ofruar modelet Outlander dhe Eclipse Cross.

Kjo do të thotë që gjenerata e ardhshme Lancer Evolution nuk do të jetë, por entuziastët kanë mundësinë të blejnë një veturë të veçantë.

Një Lancer Evolution është pjesë e një koleksioni me 14 vetura klasike Mitsubishi të ofruara në ankand. Veturat shiten nga Mitsubishi në Mbretërinë e Bashkuar, dhe koleksioni përbëhet nga disa vetura legjendare mitingje, modele historike, modele sportive të harruara nga vitet 1990 të tilla si 3000GT. Ankandi mbaron më 30 prill dhe Mitsubishi pret që çmimet të thyejnë rekordet e mëparshme.

Vetura më e shtrenjtë në koleksion është Mitsubishi Lancer Evolution IV Tommy Makinen Edition për të cilën oferta aktuale i kalon 100 mijë dollarë. Vetura u nënshkrua nga shoferi legjendar i garave, Tommi Makinen dhe pritet të arrijë një çmim rekord, raporton motorauthority.

Oferta aktuale tejkalon 80 mijë dollarë dhe deri në fund të ankandit mund të thyejë rekordin e mëparshëm për Lancer Evolution IX të shitur në SHBA në vitin 2017 për 138 mijë dollarë.

Koleksioni përfshin gjithashtu modelet e gjeneratës së parë Shogun, Mitsubishi Jeep J27 dhe Starion dhe 3000GT. Ankandi përfundon më 30 prill.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera