Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/man-handing-woman-car-keys-700x460-main.jpg

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëraNëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë.

Kjo këshillë vlen sidomos për të gjithë ata që marrin rrugë të gjatë.

Sipas ekspertëve, të gjithë duhet të kenë këto gjëra në makinë:

Pompë për goma.

Karikues telefoni.

Do t’ju duhet një furçë dëbore sidomos në dimër.

Përveç pastrimit të borës, mund të përdoret edhe për pastrimin e pasqyrave dhe dritave.

Kabllot e baterisë.

Llamba dhe siguresa. Ato janë mallra të konsumit dhe është gjithmonë mirë t’i kesh në rezervë.

Një llambë, sepse shpesh ndodh që diçka në makinë të prishet, mu në mes të natës.

Dorëza dhe jelek mbrojtës.

Shenja e trekëndësisht.

Kutia e ndihmës së parë.

Një shishe e madhe me ujë.

Dhe në fund, nëse jeni duke udhëtuar gjatë ditëve të dimrit, nuk duhet të harroni zinxhirët.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera