Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/12/man-handing-woman-car-keys-700x460-main.jpg

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëraNëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë.

Kjo këshillë vlen sidomos për të gjithë ata që marrin rrugë të gjatë.

Sipas ekspertëve, të gjithë duhet të kenë këto gjëra në makinë:

Pompë për goma.

Karikues telefoni.

Do t’ju duhet një furçë dëbore sidomos në dimër.

Përveç pastrimit të borës, mund të përdoret edhe për pastrimin e pasqyrave dhe dritave.

Kabllot e baterisë.

Llamba dhe siguresa. Ato janë mallra të konsumit dhe është gjithmonë mirë t’i kesh në rezervë.

Një llambë, sepse shpesh ndodh që diçka në makinë të prishet, mu në mes të natës.

Dorëza dhe jelek mbrojtës.

Shenja e trekëndësisht.

Kutia e ndihmës së parë.

Një shishe e madhe me ujë.

Dhe në fund, nëse jeni duke udhëtuar gjatë ditëve të dimrit, nuk duhet të harroni zinxhirët.

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera