Motorizëm http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/08/porshe.jpeg

Porsche zbulon disa karakteristika të veturës së reMakina e re elektrike nga Porsche është planifikuar të dalë në treg në vitin 2021.

Porsche po përgatitet për lëshimin e veturës Porsche Taycan të ri, e cila do të dalë në treg në vitin 2021.

2020 Porsche Taycan Buyer's Guide: Reviews, Specs, Comparisons

Dhe tanimë janë bërë të ditura edhe disa nga karakteristikat e saj.

Ndër të tjera, një ekran i madh është integruar në edicionin e ri, i cili projekton “informacionin përkatës drejtpërdrejt në fushën e shikimit të drejtuesit”.

Ekrani është i ndarë në 3 seksione.

Falë funksionit Smartlift, makina rregullon vet lartësinë e saj gjatë vozitjes në autostradë, në mënyrë që efikasiteti dhe rehatia të jenë në nivelin më të lartë.

File:Porsche Taycan Retro Classics 2020 IMG 0049.jpg - Wikimedia ...

Karakteristika e re e ruajtjes së baterisë “Plug & Charge” e ngarkimit është njoftuar gjithashtu.

Po ashtu makina përdor edhe një aparat fotografik për të njohur linjat e kufirit të korsisë.

Të fundit

Veturat më të “frikshme”, të destinuara për terren malor

Këto vetura do t’i tmerrojnë e ngazëllejnë adhuruesit e makinave të destinuara për terren malor. Modelet në fjalë janë jashtëzakonisht të shpejta dhe të shkathëta, inxhinierët e të ci

Lista e shteteve që prodhojnë më së shumti vetura

Sipas të dhënave të Organizatës Ndërkombëtare të Prodhuesve të Veturave, renditja e shteteve që kanë prodhuar më së shumti vetura në botë ka ndryshuar drastikisht, transmeton lajmi.net.

Volkswagen ID.3 (Foto)

Gjiganti gjerman i prodhimit të veturave Volkswagen ka nxjerrë në shitje veturën e parë elektrike të serisë ID. Modeli është i atij dizajni që të përshtatet për të gjitha kategoritë, de

Audi RS7 me 962 kuaj fuqi (Foto)

Black Box-Richter në bashkëpunim me Nebulus dhe HGP Turbo Retrofitting dhe 811 Design prezantuan Audi RS7 të modifikuar duke përmirësuar ndjeshëm performancën e këtij modeli tashmë jashtëzak

Vetura e re e McLaren GT në një nivel tërësisht të ri (Foto)

McLaren ka një rekord të mrekullueshëm të prodhimit të disa prej makinave më të mira në planet. Makinat si 600LT dhe 720S, të cilat dikur e quanim makina më e mirë që do të drej

Marka Izera nga Polonia prezantoi konceptet e makinës elektrik (Video)

Edhe pse Polonia është një prodhues i madh makinash, këto janë fabrika të kompanive të huaja, kështu që lajmet se automjetet e markave vendase do të bëhen në atë vend është një lajm i

Info Tjera