Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/2020-Jeep-Renegade-vs-2020-Jeep-Wrangler-blog_o.jpg

Në ditëlindjen e 80-të vjen me dy modele specialeJeep ka lansuar modele të veçanta të SUV-ëve, Renegade dhe Wrangler, në përvjetorin e 80-të të vet.

Dy versionet mund të porositen në Britani nga pranvera, ndonëse nuk ka çmime të konfirmuara.

Në këto modele do të jetë edhe logo e 80 vjetorit të Jeepit.


Modeli i veçantë i Renegade do të përfshijë llamba LED të përparme, të mjegullës dhe po ashtu xhama të pasëm të privatësisë.

Blerësit po ashtu do të kenë mundësinë të zgjedhin mes dy motorëve me benzinë – 1.0 litra me tre cilindra, apo 1.3 litra me katër cilindra.

Wrangler po ashtu do të ketë drita LED, por motori do të jetë 2.0 litra turbo me katër cilindra.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera