Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/05/porsche-e-macan-2022-copy-1551279313-scaled.jpg

Nis testimi i Porsche elektrikeMakina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë.

Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë.

Makina elektrike është planifikuar të dalë në treg në vitin 2023.

Deri atëherë, tre milion kilometra provë do të përfundojnë në kushte të ndryshme.

Prototipi tashmë i ishte nënshtruar simulimeve të ndryshme virtuale paraprakisht.

Sipas Porsche, Macan duhet të bëhet modeli më sportiv në segmentin e tij.

Në bazë të një arkitekture 800 volt, Porsche dëshiron të sigurojë që vetura elektrike jo vetëm të garantojë performancën, por edhe një distancë në distancë të gjatë dhe një karikim të shpejtë me performancë të lartë.

Derisa të vijë koha në vitin 2023, Porsche planifikon të nisë një pasardhës të Macan ekzistues me një motor me djegie këtë vit. 

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Përditësohet Tiguan Allspacein

Volkswageni ka përditësuar modelin Tiguan Allspace, duke i dhënë modelit standard më shumë stil, pajisje ekstra të sigurisë dhe teknologji të nivelit të avancuar. Gjiganti gjerman do të nis

Info Tjera