Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/nisan.jpg

Nissan zbulon modelin e ri Z ProtoTifozët e makinave sportive mund të jenë më të kënaqur tashmë.  Modeli i ri pak a shumë ka marrë disa detaje nga paraardhësi i tij. Z Proto i ri është 4382 mm i gjatë, 1849 mm i gjerë dhe 1311 mm i lartë.

Brendësia, megjithatë është më e moderuar. Kabina digjitale përfshin një ekran 12.3-inç dhe gjithçka tjetër i kushtohet kënaqësisë në vozitje.

Dhe po e shihni mirë, ajo levë e lezetshme e vogël është nga një transmision manual, natyrisht me gjashtë shpejtësi.

Nën “kapak”, sigurisht, është një motor turbo V6, me rreth 400 kuaj fuqi dhe 500 Nm çifte rrotulluese, që është dukshëm më shumë se paraardhësi i modelit 370Z.

Nissan nuk ka njoftuar se kur Z Proto do të dalë në dyqane dhe as çmimin sa do të kushtojë ai. 

Të fundit

Kjo është makina më e gjatë në botë

Ideja e makinave të gjata vjen nga Amerika, teksa ky lloj koncepti i veturave përkon edhe me shijet e shofërëve nga shtetet e tjera. Kamionët e mëdhenj janë një markë tregtare amerikane , por

Porsche 911 Turbo-S, në garë me McLaren 600LT – kush fiton? (Video)

Një garë shpejtësie ndërmjet dy makinave të fuqishme. Porsche 911 Turbo S është një nga makinat e reja më mbresëlënëse në shitje sot. Mundësuar nga një motor 3.8, kjo makinë zhvillon 6

Sa kushton Mercedes S-Class i ri

Në fillim të shtatorit, Mercedes prezantoi gjeneratën e re të klasit S, dhe tani dihen edhe çmimet e kësaj veture në tregun gjerman. Ata që mund të përballojnë kënaqësinë e posedimit të

Lamborghini prodhon biçikletën me çmim të kripur

Lamborghini është bashkuar me Cervelo Cycles edhe një herë, këtë herë për një biçikletë me edicion të kufizuar të quajtur Cervelo R5 Automobili Lamborghini Edition. Biçikleta ofrohe

Shikoni se çfarë ofron sedan më i fuqishëm në treg

Fuqi të madhe, performancë e shkëlqyer, dizajn i jashtëzakonshëm, por edhe me çmimin kjo makinë qëndron fort në tokë. Kanë kaluar katër vjet që kur Lucid Air u prezantua si një prototip,

G-Class nga një perspektivë tjetër (Foto)

Dy njerëz me famë kanë bashkuar forcat për ta ndryshuar gati rrënjësisht modelin G-Class të Mercedes-Benz. Gorden Wagener, zyrtari kryesor i dizajnit i Mercedes-Benz dhe Virgil Abloh, drejtori

Info Tjera