Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/2020-kawasaki-w800-2.jpg

Një legjendë e rikthyer në jetë (Foto)Gjiganti japonez i motorëve ka vendos të mos ndalet me sjelljen e modeleve të reja.

Pas shfaqjes së disa modeleve, Kawasaki Motorcycle Co ka rikthyer legjenden e dikurshme, në një model i të ardhmes.

Fjala është për modelin W800, i cili do të jetë në dispozicion të apasionuarve pas aventurave me motorë gjatë këtij viti.

Kawasaki W800 ka një motor me performancë prej 52 kuaj fuqi, me 5 shpejtësi, ndërsa disku i rrotës së parë është me diametër prej 320 milimetra, kurse i rrotës së fundit është 270 milimetra.

Të dy disqet janë me nga dy piston.

Ky motor ka edhe kamerën, kurse sinjalet e kthesave i ka të rrumbullakët.

Pesha e tij është 496 kilogram, kurse cmimi arrin në shumën prej 9199 dollarë amerikan.

Nëse ju pëlqen pamja e Kawasaki W800 në foto, mos e lini me kaq, por provojeni ndjesinë e vozitjes që të ofron ky model.

W800 përpos që është një është motor i bukur, ai është edhe shumë elegant.

Të fundit

Historiku biçikletave në Shqipëri

Tradita biçikletave në Shqipëri është e hershme dhe ka një historik të saj. Turi biçikletave i Shqipërisë është zhvilluar për herë të parë në shtatorin e vitit 1925 me një gjatësi p

“Harley Davidson”, pasioni që nuk njeh moshë

Harley-davidson lindi rastësisht në vitin 1902 kur dy të rinj nga Milwakee, William Harley dhe Arthur Davidson ndërtuan një prototip të një biçiklete të motorizuar. Harley i parë u ndërtua

Oferta bombastike nga Auto Mita

Auto Mita ka vendosur të ju befasoj sërish. ZERO ZERO quhet oferta më e mirë ndonjëherë!. Me 0% interes ju mund të bëheni me një kërr veturë të re. Mjafton të sillni veturën e vjetë dhe

Lamborghini prezanton ‘bishën’ mbi ujë (Foto)

Gjiganti botëror i veturave të shpejta Lamborghini, ka prezantuar modelin më të ri të jahtit. Tecnomar Lamborghini 63 pritet të ju ofroj kënaqësi të papërshkrueshme gjatë lundërimit mbi uj

Njihuni me limuzinën unike të diktatorit shqiptar (Video)

Emisioni “Opinion” i është dedikuar makinave retro në Shqipëri. Limuzina e diktatorit Enver Hoxha është padyshim makina retro më e famshme dhe më me vlerë. Diktatori Hoxha e përdori atë

Mitsubishi Space Star, veturë me të gjitha pajisjet

Mercom Company SHPK përmes kompanisë së saj Mitsubishi Motors Kosova ka sjellë në vendin tonë modelin më të ri të Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC Invite. Ky model vjen me një çmim prej 11.4

Info Tjera