Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/07/mak-3.jpg

Njihuni me limuzinën unike të diktatorit shqiptar (Video)Emisioni “Opinion” i është dedikuar makinave retro në Shqipëri.

Limuzina e diktatorit Enver Hoxha është padyshim makina retro më e famshme dhe më me vlerë.

Diktatori Hoxha e përdori atë për disa raste të veçanta.

Ajo është prodhuar në 1966 dhe në atë kohë ishte makina më luksoze dhe më e shtrenjtë e kohës.

Një mrekulli inxhinierike, e prodhuar me porosi dhe e personalizuar.

Makina është e markës Mercedes Benz dhe ka të regjistruara 14 mije kilometra.

Ajo është prodhuar në afro 5 copë dhe ka funksione që për kohën nuk i kishte asnjë makinë serie.

Midis tyre, kondicionim me dy zona, sedilje me amortizim special dhe radio komunikimi.

Makina ka një lartësi tej normales në pjesën e prapme të saj.

Ajo është e veshur me inoks që ishte diçka e rrallë tek makinat dhe me rimeso qershie.

Makina ka hapjen e xhamit dhe shtyrjen e sediljeve me buton, ndezjen dhe uljen automatike të perdeve.

Pasagjerët në sediljet e prapme kanë mundësi të përdorin dy tavolina, një karakteristikë e rrallë e kohës. /Opinion.al

Të fundit

Audi RS7 me 962 kuaj fuqi (Foto)

Black Box-Richter në bashkëpunim me Nebulus dhe HGP Turbo Retrofitting dhe 811 Design prezantuan Audi RS7 të modifikuar duke përmirësuar ndjeshëm performancën e këtij modeli tashmë jashtëzak

Vetura e re e McLaren GT në një nivel tërësisht të ri (Foto)

McLaren ka një rekord të mrekullueshëm të prodhimit të disa prej makinave më të mira në planet. Makinat si 600LT dhe 720S, të cilat dikur e quanim makina më e mirë që do të drej

Marka Izera nga Polonia prezantoi konceptet e makinës elektrik (Video)

Edhe pse Polonia është një prodhues i madh makinash, këto janë fabrika të kompanive të huaja, kështu që lajmet se automjetet e markave vendase do të bëhen në atë vend është një lajm i

Ministri i Jashtëm i Luksemburgut lufton Covid-in me biçikletë

Tip sportiv dhe i pasionuar pas biçikletës, kreu i diplomacisë së Luksemburgut, Jean Asselborn, 71 vjeç, është nisur që nga fillimi i gushtit në një turne solo çiklizmi në Francë, në më

BMW-ja humbi 666 milionë euro për tre muaj

Prodhuesi gjerman i veturave luksoze, BMW, ka thënë se pret të shënojë fitim këtë vit pavarësisht humbjes së 666 milionë eurove gjatë tremujorit të dytë të këtij viti për shkak të rë

Konkurrenti i Tesla, Lucid Air përdor lazer për autopilot

Sensorët Lidar do të përdoren për sistemin pjesërisht automatik të DreamDrive. Lucid Air do të prezantohet për herë të parë në shtator. Lucid DreamDrive, Sistemi i Ndihmuar i Shoferit të

Info Tjera