Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/audi-q4-1-1594136896.jpg

Njihuni me modelin e ri të Audi elektrikeMenjëherë pas E-Tron GT, një tjetër risi elektrike vjen nga Audi.

Q4 e-tron po vjen në skenë muajin tjetër, dhe sjell gjithçka që tregohet me risinë e përmendur më parë, por në një paketë crossover.

Dhe kjo do të thotë edhe më shumë hapësirë ​​dhe teknologji të reja akoma më interesante, të cilat do t’i sigurojnë modelit një fillim të shkëlqyeshëm të tregut. Edhe përkundër çmimit, i cili sigurisht nuk do të jetë i vogël.

Brenda, pra, është kabina digjitale, dhe sjell ekranin e famshëm 10.1 inç të sistemit MMI, dhe opsionalisht me një diagonale prej 11.6 inç.

Ekziston gjithashtu asistenti që i përgjigjet fjalës “Hej, Audi”, por gjithashtu se ekrani head-up sjell teknologjinë AR në kabinën.

Ky i fundit do të projektojë një seri informacioni, përfshirë udhëzimet e vozitjes, në xhamin e përparmë.

Konkretisht, elementët projektohen në rreth 10 metra nga shoferi, në një fushë diagonale rreth 1.8 metra.

Teknika është ende e panjohur, por llogarisni që edicioni i lartë të ketë 306 kuaj fuqi, me një bateri 82 kWh, që do të thotë një distancë prej rreth 500 km.

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera