Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/02/bugatti-centodieci-feature-image.jpg

Njihuni me veturën që kushton 8 milionë euro (Video)Prodhuesi i njohur i veturave, Bugatti ka zbuluar detaje nga vetura e re “Centodieci”, e cila ka prodhim të kufizuar. Prototipi i parë është pothuajse i përfunduar.

Bugatti Centodieci është një veturë krejt e re që do të ketë të njëjtin motor si Chiron, por që funksionon me 1600 kuaj fuqi.

Vetura është 20 kg më e lehtë dhe aerodinamika është përmirësuar më tej, njofton “autoblog”.

Ajo do të arrijë përshpejtimin prej 100 kilometrash për orë në 2.4 sekonda, dhe duhet të arrijë 300 km/orë pas vetëm 13 sekondash.

Shpejtësia maksimale do të jetë e kufizuar në 380 km/orë.

Pavarësisht çmimit fillestar prej 8 milionë eurosh, 10 kopje të kësaj makine u shitën në vetëm disa orë nga hapja e listës së porosive.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera