Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/01/porsche.jpg

Pas 13 vjetësh, zbulohet dizajni sekret i PorschePothuajse dy dekada bisedë për pasardhësin e pretenduar të Porsche 550 legjendar, tani është zbuluar se historia është e vërtetë.

Projektuesi i njohur Walter da Silva ka vendosur të zbulojë modelin e pasardhësit të Porsche 550 Spyder “Little Bastard”, një makinë e njohur për vrasjen e James Dean.

“Porsche 550 One The Little Bastard 2008. Projektuar nga Walter De Silva, Peter Wauda, ​​Christian Felske, Roma Rost. Projekti u porosit nga Prof. Dr. Ing. Ferdinand Piech dhe kjo është shfaqja e parë publike”, shkruhet në postimin në Instagram.

Kujtojmë, Piech ndërroi jetë në vitin 2019, dhe riinterpretimi i makinës legjendare nuk erdhi kurrë në jetë. Kush e di, mbase thjesht nuk kishte një justifikim të tregut për një model tjetër të ngjashëm konceptualisht me Boxster.

Të fundit

Shitet McLaren F1 për 15,000,000 dollarë (Video)

McLaren F1 u prodhua në vetëm 64 kopje dhe një i tillë shitet aktualisht në Shtetet e Bashkuara. Kjo makinë është një nga shtatë kopjet e para të makinës McLaren F1, por as kilometrazhi dh

McLaren prezanton makinën e epokës së re

McLaren ka prezantuar makinën e re hibride, që ka si objektiv të konkurrojë me Ferrari F8, Maserati MC20 apo Lamborgini Huracan. Me gjatësi 4,5 metra, gjerësi 2,1 metra dhe lartësi 1,1 metra, M

Legjenda Ferrari 250 GTO është përsëri në shitje

GTO Engineering është një kompani në Mbretërinë e Bashkuar që ka shpallur Project Moderna, i cili do të ndërtojë një interpretim modern të modelit legjendar Ferrari. Njoftimi i projektit u

Çfarë risish do na sjellë modeli Mercedes C (Video)

Në pothuajse katër dekada të klasës C, prodhuesi gjerman ka shitur 10.5 milionë nga këto automjete, kështu që nuk ka dyshim se është produkti më i rëndësishëm i kompanisë nga Stuttgart.

Golfi hibrid po shkon “flakë”, Volkswagen nuk po arrin të prodhojë sa është kërkesa

Fabrika më e madhe e Volkswagen në Wolfsburg, Gjermani, po lufton për të përmbushur kërkesat e klientëve për modelin Golf për shkak të mungesave të qelizave të baterisë për versionet hib

Mos u nisni me veturë nëse nuk i keni me vete këto 11 gjëra

Nëse dëshironi të udhëtoni të sigurt dhe të jeni plotësisht të përgatitur për të gjitha rrethanat e paparashikuara, ekziston një listë e gjërave që duhet të keni në makinë. Kjo kësh

Info Tjera