Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/06/received_301607801245748.jpeg

Përjetoni kënaqësinë e vozitjes në çdo stinë me Vitara 2020 (Foto)Pak ditë pasi u bë prezantimi i modelit të fundit të serisë së Suzuki Vitara, i njëjti tash është edhe në Kosovë.

Modeli Vitara 1.4 BOOSTERJET GLX All Grip 4×4 6A/T vjen me 140 kuaj fuqi dhe me motor benzinë.

Ajo që e bënë edhe më tërheqës këtë model është sistemi i tërheqjes me katër rrota apo siç njihet ndryshe 4×4.

Marshin e ka automatik dhe me standardin evropian Euro 6, çka mundëson shpenzime të ulëta në vetëm 6.3 litra në 100 kilometra.

Vitara 1.4 vjen me një timon multifunksional, usb, bluetooth, smartphone linkage 4.2-Inch LCD, navigacion, klimë automatike, retrovizorët me palosje, ngrohje dhe me sinjalizues, senzor parkimi mbrapa, fellne alumini 17, panoramë, xhamat e pasmë të errësuar.

Gjithashtu, Vitara ka dritat ditore dhe të natës LED, sistemin e njohjes së shenjave, frenimin emergjent (Radar Brake Support), asistin për mbajtjen e korsisë (Line Assist), sinjalizimi i këndit të vdekur (Blind Spot Assist), tempomat (Cruise Control), shpejtësitë në timon dhe keyless.

Vitara 1.4 vjen në Kosovë nga Auto Kaçandolli, përfaqësues gjeneral për SUZUKI me çmim të favorshëm prej 23,650 € .

Të fundit

Historiku biçikletave në Shqipëri

Tradita biçikletave në Shqipëri është e hershme dhe ka një historik të saj. Turi biçikletave i Shqipërisë është zhvilluar për herë të parë në shtatorin e vitit 1925 me një gjatësi p

“Harley Davidson”, pasioni që nuk njeh moshë

Harley-davidson lindi rastësisht në vitin 1902 kur dy të rinj nga Milwakee, William Harley dhe Arthur Davidson ndërtuan një prototip të një biçiklete të motorizuar. Harley i parë u ndërtua

Oferta bombastike nga Auto Mita

Auto Mita ka vendosur të ju befasoj sërish. ZERO ZERO quhet oferta më e mirë ndonjëherë!. Me 0% interes ju mund të bëheni me një kërr veturë të re. Mjafton të sillni veturën e vjetë dhe

Lamborghini prezanton ‘bishën’ mbi ujë (Foto)

Gjiganti botëror i veturave të shpejta Lamborghini, ka prezantuar modelin më të ri të jahtit. Tecnomar Lamborghini 63 pritet të ju ofroj kënaqësi të papërshkrueshme gjatë lundërimit mbi uj

Njihuni me limuzinën unike të diktatorit shqiptar (Video)

Emisioni “Opinion” i është dedikuar makinave retro në Shqipëri. Limuzina e diktatorit Enver Hoxha është padyshim makina retro më e famshme dhe më me vlerë. Diktatori Hoxha e përdori atë

Mitsubishi Space Star, veturë me të gjitha pajisjet

Mercom Company SHPK përmes kompanisë së saj Mitsubishi Motors Kosova ka sjellë në vendin tonë modelin më të ri të Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC Invite. Ky model vjen me një çmim prej 11.4

Info Tjera