Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/peugeot-308-2021.jpg

Peugeot 308 i ri – fytyra e re e PEUGEOTNë kreshtën e suksesit të saj në segmentin kompakt të veturave, me më shumë se 7,000,000 vetura të shitura gjatë gjeneratave, pasi fitoi një listë të gjatë çmimesh përfshirë çmimin për Veturën e Vitit në 2014 me gjeneratën aktuale, marka PEUGEOT është krenare që po prezenton modelin e ri të PEUGEOT 308.

Dizajni intensivisht joshës i PEUGEOT 308 të ri, natyrshëm i nivelit më të lartë, mban stemën e re të markës.

Optimizimi i përgjithshëm i arkitekturës rrit hapësirën e brendshme, pohon dinamizmin dhe identitetin e saj.

Për sa i përket teknologjisë, PEUGEOT 308 i ri ofron mjete ndihmëse të gjeneratës së fundit, PEUGEOT i ri i-Cockpit® dhe përfshin i-Connect® Advanced, një sistem infotainment që është intuitiv, i lidhur dhe vendosmërisht modern.

Performancë efikase dhe e lartë për detajet më të vogla aerodinamike, PEUGEOT 308 i ri, i vërtetë për fuqinë e zgjedhjes, ofron motorë hibridë që rimbushen dhe me djegie të brendshme, benzinë ​​ose naftë.

Në varësi të vendit të shitjes, PEUGEOT 308 i ri mund të blihet në faqen e shitjeve në internet të markës, e cila siguron 100% blerje dixhitale, tregti, financim dhe zgjedhjen e vendit të dorëzimit.

Të fundit

Ducati prezanton modelin e ri të motoçikletës Diavel 1260 S Black and Steel

Ducati ka zgjeruar ofertën e saj sa i përket motoçikletave në linjën Diavel 1260, duke lansuar modelin e ri Diavel 1260 S Black and Steel. Bëhet fjalë për konceptin e motoçikletës së inspir

BMW planifikon modele speciale për 50-vjetorin e “M3”

Divizioni i veturave muskuloze në BMW, “M Division”, do të mbushë 50 vjet vitin e ardhshëm. Me këtë rast prodhuesi gjerman planifikon ta festojë ditëlindjen me edicione speciale. Bazuar n

Për këtë veturë të vitit 1971 dikush ofroi 4.8 milionë dollarë

Një makinë e rrallë e Plymouth Hemi ‘Cuda Convertible e vitit 1971 mori një ofertë të lartë prej 4.8 milionë dollarë në ngjarjen e Ankandeve Mecum në Indianapolis të premten mbrëma, por

20,000 rezervime për kamionetën e re elektrike

Vetëm një ditë pas prezantimit të kamionetës së re elektrike të Fordit, F-150 Lightning, është ngjallë një interesim shumë i madh i blerësve potencialë. Prodhuesi prestigjioz amerikan i

BMW përgatit versionin M të sedanit elektrik me 530 kuaj fuqi

BMW i4 M50 do të debutojë në fillim të qershorit.  Pas lansimit të sedanit elektrik i4, BMW do t’u ofrojë klientëve një version me performancë të lartë të M50. Prodhuesi bavarez postoi

Nis testimi i Porsche elektrike

Makina plotësisht elektrike Porsche Macan tani po testohet në rrugë. Prodhuesi i automjeteve njoftoi këtë dhe publikoi disa fotografi të prototipit në të njëjtën kohë. Makina elektrike ësh

Info Tjera