Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/peugeot-308-2021.jpg

Peugeot 308 i ri – fytyra e re e PEUGEOTNë kreshtën e suksesit të saj në segmentin kompakt të veturave, me më shumë se 7,000,000 vetura të shitura gjatë gjeneratave, pasi fitoi një listë të gjatë çmimesh përfshirë çmimin për Veturën e Vitit në 2014 me gjeneratën aktuale, marka PEUGEOT është krenare që po prezenton modelin e ri të PEUGEOT 308.

Dizajni intensivisht joshës i PEUGEOT 308 të ri, natyrshëm i nivelit më të lartë, mban stemën e re të markës.

Optimizimi i përgjithshëm i arkitekturës rrit hapësirën e brendshme, pohon dinamizmin dhe identitetin e saj.

Për sa i përket teknologjisë, PEUGEOT 308 i ri ofron mjete ndihmëse të gjeneratës së fundit, PEUGEOT i ri i-Cockpit® dhe përfshin i-Connect® Advanced, një sistem infotainment që është intuitiv, i lidhur dhe vendosmërisht modern.

Performancë efikase dhe e lartë për detajet më të vogla aerodinamike, PEUGEOT 308 i ri, i vërtetë për fuqinë e zgjedhjes, ofron motorë hibridë që rimbushen dhe me djegie të brendshme, benzinë ​​ose naftë.

Në varësi të vendit të shitjes, PEUGEOT 308 i ri mund të blihet në faqen e shitjeve në internet të markës, e cila siguron 100% blerje dixhitale, tregti, financim dhe zgjedhjen e vendit të dorëzimit.

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera