Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/porsche-911-turbo-s-vs-mclaren-600lt-drag-race-780x439-1.jpg

Porsche 911 Turbo-S, në garë me McLaren 600LT – kush fiton? (Video)Një garë shpejtësie ndërmjet dy makinave të fuqishme.

Porsche 911 Turbo S është një nga makinat e reja më mbresëlënëse në shitje sot. Mundësuar nga një motor 3.8, kjo makinë zhvillon 640 kuaj fuqi dhe 619 çifte rrotullues.

Ky motor i shkëlqyeshëm është i bashkuar me transmetimin automatik të Porsche me 8 shpejtësi.

Këto karakteristika mbresëlënëse janë të mira për një nxitim prej 0 deri në 100 km/orë në vetëm 2.6 sekonda dhe një shpejtësi maksimale prej 330 kilometra në orë.

McLaren 600LT është një ‘armë’ e fuqishme gjithashtu.

Kjo makinë ka një motor 3.8 dhe zhvillon 592 kuaj fuqi dhe 619 çifte rrotullues. Fuqia drejtohet përmes një transmetimi automatik me 7 shpejtësi dhe dërgohet në rrotat e pasme.

Dhe sigurisht në një garë të shkurtë Porsche 911 Turbo S tregohet shumë më e shpejtë se McLaren 600LT.

Të fundit

Koncepti Bugatti Bolide, me 1,825 kuaj fuqi dhe shpejtësi maksimale mbi 500 km /orë

Bugatti Bolide i ri peshon 1,240 kg dhe mund të shkojë nga 0 në 500 kilometra në vetëm 20 sekonda. A keni menduar ndonjëherë se sa shpejt mund të shkojë me të vërtetë një Bugatti Chiron n

Katër ngjyrat që gjenden në 80% të makinave në gjithë botën

Kritikët e makinave shpesh flasin se si në ditët e sotme të gjitha makinat duken njëjtë. Kjo ka të bëjë me faktin se shumë kompani bëjnë bashkëpunime ose ndryshimet në dukje të makinës

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

GLE Coupé e re, dy botë mbi katër rrota

Madhështia e saj nuk është ajo që shikoni. Është ajo që ju prekni, provoni dhe përjetoni. Vështirë të ketë një model tjetër që unifikon kaq mjeshtërisht elegancën dhe teknologjinë m

Info Tjera