Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2021/03/911rsr02.jpg

Porsche e Pablo Escobar në shitje për 2.2 milionë dollarë“Porsche 911” një nga automjetet e koleksionit klasik të Pablo Escobar del në shitje për 2.2 milionë dollarë.

Automjeti i bosit famëkeq të drogës dhe krimit u prodhua në Gjermaninë Perëndimore në vitin 1974 dhe u përdor në Garat Ndërkombëtare të Kampionëve para se të binte në duart e Escobarit.

Kolumbiani njihej si garues në Bogota dhe ishte i fiksuar pas makinave luksoze të kohës dhe para se të bëhej narkotrafikant kishte një pasuri prej rreth 30 miliardë dollarësh.

Pas vdekjes së tij, makina qëndroi në garazh për shumë vite, por së fundmi është riparuar dhe lyer sërish me bojën origjinale.

Pablo Escobar njihet si një nga emrat më famëkeq në të gjithë historinë kriminale, historitë e të cilit kanë mbushur internetin për vite me radhë, por shumë pak e dinin se ai ishte një person i apasionuar pas makinave dhe garave.

Të fundit

Ford Mustang është vetura sportive më e shitur më 2020

Për dy ditë, më 17 prill, Ford Mustang do të shënojë 57-vjetorin e themelimit dhe si dhuratë për kompaninë, është lajmi se kjo veturë sërish ishte më e shitura në botë sa u përket aty

Citroen prezantoi C5 X – Kombinim i sedanit, SUV-it dhe kamionçinës

Citroën paraqet C5 X, një përfaqësues i ridizajnuar i segmentit të kryqëzorëve rrugorë me një pamje autentike, i cili është një kombinim i sedan dhe kamionçinë, ose një zgjidhje inovati

Ford fillon prodhimin e modelit të ri të veturës më të shitur në SHBA

Ford-i ka nisur prodhimin e versionit të fundit të modelit F-150, që është vetura më e kërkuar në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ky lloj i veturës është më i shituri në SHBA në 43 vi

Gjigantët gjermanë fillojnë vitin me shitje rekord në të gjithë botën

Një vit pas periudhës më të errët të prodhuesve të veturave gjermane në disa dekada, biznesi i shitjeve pothuajse s’ka qenë asnjëherë më mirë. Në raportin e publikuar së fundmi nga dy

Kroatët po ndryshojnë rregulloret e trafikut, kjo gjithashtu ka të bëjë me shoferët tanë

Plani i ri Kombëtar i Sigurisë Rrugore parashikon heqjen e 10% të tolerancës për shpejtësi dhe uljen e vlerave kufitare të sasisë së lejuar të alkoolit në gjakun e shoferit, e cila tani arr

Toyota zbulon pasardhësin e GR-86

Toyota ka zbuluar Coupe-n e ri të GR86, pasardhës i GT86, i cili pritet të dalë në shitje në Japoni në vjeshtën e këtij viti. Ai u krijua në gjeneratën e dytë të Subaru BRZ, me të cilën

Info Tjera