Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/11/66f3cc22-8e0f-492f-a37d-e194587398cc-780x439-1.jpg

S-Class Maybach është Mercedesi më luksoz që është ofruar ndonjëherëSipas njoftimeve, Mercedes po ofron një veturë mjaft luksoze të Klasit S.

Është një veturë me bosht 18 cm më të gjatë (3,396 mm), dhe në varësi të tregut, do të ofrohen dy versione.

Oferta përfshin S580 4Matic të mundësuar nga një motor biturbo 4.0 V8 në formën e një hibridi të butë me një total prej 503 kuaj fuqi. Një opsion tjetër është mbretëror V12, i cili në edicionin twinturbo jep 621 kuaj fuqi.

Dhe për gjithçka tjetër, thjesht shikoni fotot. Më shumë luks është e vështirë të imagjinohet, veçanërisht në pjesën e pasme ku ndodhen dy kolltuqet. Dhe mbi to është e mundur të rregulloni absolutisht gjithçka.

Dhe së fundmi më e mira. Disa media gjermane parashikojnë se modeli do të jetë rreth çmimit prej 160,000 euro, që është dhjetë për qind më shumë se paraardhësi i tij, por dukshëm më pak se konkurrenca. 

Të fundit

Si ta shkrini akullin në xhamat e veturës për dhjetë sekonda

Ekziston një mënyrë e shkëlqyeshme si të shkrihet shpejt, pa gërryerje dhe pa blerje të mjeteve për shkrirje të akullit E gjitha që ju nevojitet janë alkooli dhe uji. Qitni në një shishe

Pse Volvo hodhi dhjetë vetura të reja nga një lartësi prej 30 metrash?

Ky është prova më ekstreme e përplasjes e kryer ndonjëherë nga Volvo Cars – dhe është një provë thelbësore. Ekspertët e shpëtimit të automjeteve në Qendrën e Sigurisë së Makinave V

Volskwagen ID.3 – makina elektrike më e shitur në Evropë

Sipas Jato Dynamics, 1,127,624 makina të reja janë shitur në Evropë muajin e kaluar, që është 7% më pak se në tetor 2019, shkruan Autoblog. 26.8 për qind e numrit të përgjithshëm të maki

Me vetëm 50 kilometra të kaluara, shitet Honda S2000

Praktikisht një makinë e re. Honda S2000 do të dalë në ankand në janar dhe historia e kësaj makine është jashtëzakonisht interesante. Hedi Sirinkone bleu këtë makinë në Nju Jork, dhe në

BMW Mini krijon makinën elektrike që duket si një dhomë e gjallë (Foto)

Gjiganti gjerman i prodhimit të veturave BMW bashkë me kompaninë që ka në pronësi MINI, ka krijuar një makinë elektrike me koncept futuristë që duket si një dhomë e gjallë brenda dhe ka v

Toyota GR Yaris, super veturë sportive

Toyota GR Yaris shumë shpejt pritet të jetë në listën e veturave të preferuara të ithtarëve të veturave, shkruan “The Sun”. Inicialet GR, janë për Gazoo Racing. Kjo dëshmon se nuk ësh

Info Tjera