Auto Plus http://mediapress.al/wp-content/uploads/2020/09/mercedes-benz-s-class-rear-780x439-1.jpg

Sa kushton Mercedes S-Class i riNë fillim të shtatorit, Mercedes prezantoi gjeneratën e re të klasit S, dhe tani dihen edhe çmimet e kësaj veture në tregun gjerman.

Ata që mund të përballojnë kënaqësinë e posedimit të një makine të tillë do të duhet të paguajnë të paktën 93,438 euro, që është çmimi i modelit bazë S350d me një motor 2.9 litra,

Ky version i S-Class të ri ka 286 kuaj fuqi dhe 600 Nm çifte rrotulluese dhe përshpejton nga 0 në 100 km / h në 6.4 sekonda.

Nëse blerësi zgjedh variantin me bosht të zgjatur, ai do të duhet të paguajë 96,094 euro.

Mercedes S350d 4Matic me të gjitha rrotat në Gjermani kushton 97,150 euro, dhe S400d 4Matic më i fuqishëm tashmë tejkalon shumën e njëqind mijë eurove (103,994 €)

Mercedes S400d 4Matic fsheh një motor prej 330 kuaj fuqi dhe 700 Nm çifte rrotulluese.

Tjetri në ofertë është modeli me benzinë S450 4Matic dhe ka një çmim fillestar prej 106.650 euro.

Ka një motor 3.0 benzinë ​​me 367 kuaj fuqi dhe 500 çifte rrotulluese dhe përshpejton nga 0-100 km / orë në 5.1 sekonda.

Në krye të gamës është S500 4Matic, gjithashtu me një motor benzinë ​​tre litërsh që prodhon 435 kuaj fuqi.

Makina përshpejton nga 0 në 100 km / orë në vetëm 4.9 sekonda. Ata që zgjedhin këtë sedanin luksoz do të duhet të paguajnë të paktën 115,130 euro, dhe nëse duan një version të zgjatur, do t’i kushtojë 117,786 euro.

Mercedes S-Class i ri arrin në sallonet evropiane në dhjetor 2020.

Të fundit

Harley-Davidson zbulon biçikletën e parë elektrike

Harley-Davidson i njohur për prodhimin e motoçikletave unike, ia ka mësyrë edhe tregut të biçikletave elektrike, ku divizioni i ri i kompanisë u frymëzua nga modeli i parë i motoçikletës s

Koncepti Bugatti Bolide, me 1,825 kuaj fuqi dhe shpejtësi maksimale mbi 500 km /orë

Bugatti Bolide i ri peshon 1,240 kg dhe mund të shkojë nga 0 në 500 kilometra në vetëm 20 sekonda. A keni menduar ndonjëherë se sa shpejt mund të shkojë me të vërtetë një Bugatti Chiron n

Katër ngjyrat që gjenden në 80% të makinave në gjithë botën

Kritikët e makinave shpesh flasin se si në ditët e sotme të gjitha makinat duken njëjtë. Kjo ka të bëjë me faktin se shumë kompani bëjnë bashkëpunime ose ndryshimet në dukje të makinës

BMW prezanton M4 Competition (Video)

BMW ka prezantuar edicionin e parë të kufizuar të Konkurrencës së re M4 vetëm disa javë pas debutimit zyrtar të modelit M4. I kufizuar në vetëm 150 shembuj në të gjithë botën, edicioni i

Golf 8 TGI me 130 kuaj fuqi

Grupi Volkswagen ka një numër të madh të modeleve të prodhuara, dhe tani ata kanë prezantuar veturën e tyre me makinë me gaz natyror dhe ata kanë huazuar teknologjinë nga Skoda Octavia G-Tec

Hummeri i parë elektrik, një veturë e fuqishme dhe pamje moderne

Një SUV pak i harruar me ‘rrënjë’ ushtarake është kthyer, por në një paketim krejt të ri. Kanë kaluar gati dhjetë vjet që nga ndërprerja e prodhimit të Hummer civil. Tani mund t’i k

Info Tjera